Hádzaná: V nedeľňajšom finále SP mužov ŠKP Bratislava - Tatran Prešov

04.02.2007 Celý región

Prešov 3. februára (TASR) - V nedeľňajšom finále Slovenského pohára hádzanárov sa stretne vicemajster Tatran Prešov s ŠKP Bratislava.\r\nV prvom semifinále v p...
V prvom semifinále v prešovskej Tatran Handball Aréne obhajca trofeje a úradujúci majster MŠK SIRS Považská Bystrica nečakane podľahol bratislavskému tímu a v druhom súboji Prešovčania splnili predpoklady a vyradili 1. MHK Košice.

Tatran Prešov - 1. MHK Košice 35:31 (20:15)
Najviac gólov: Fuňak 10, Kozlov 9/6, Tumidalský, Mikéci po 5 - Farkašovský 7, T. Urban 6, Hruščák, Vikartovský po 4
Rozhodovali: Haščík, Oťapka
vylúčení: 6:7
7 m hody: 8/6 - 3/3
850 divákov

Východniarske derby bolo zaujímavejšie i kvalitnejšie než prvé semifinálové stretnutie. Prešovčania mali výborný úvod v 8. minúte viedli už 6:1. Aj keď v ďalšom priebehu už tak jednoznačne nedominovali, Košičania sa im dokázali priblížiť najviac na rozdiel dvoch gólov. Päť minút pred koncom znížili hostia na 32:29, no záver patril domácim, ktorí žiadnu drámu nepripustili. V nedeľňajšom finále od 11.00 sa stretnú hádzanári Tatrana Prešov s ŠKP Bratislava.